Back to top

Jak wybrać dobry hosting www?

Jak wybrać dobry hosting www?

W dzisiejszych czasach każdy przedsiębiorca, freelancer czy artysta potrzebuje własnej strony www. Założenie własnej strony w internecie jest związane ze specjalistycznymi działaniami, które wymagają rzadkich umiejętności. Aby móc udostępnić swoją witrynę w sieci, potrzebny jest hosting www. Na rynku znajduje się wielu specjalistów, którzy już przygotowany i skonfigurowany oferują. 

Czym jest hosting WWW?

Hosting (znany również jako hosting www i Webhosting) to usługa umożliwiająca przechowywanie, obsługę i utrzymywanie plików jednej lub większej liczby stron internetowych. Najważniejszym aspektem takiej usługi jest szybkość łącza i liczba dostępnych danych. Korzystanie z hostingu współdzielonego jest jednoznaczne ze zmniejszeniem kosztów posiadania strony internetowej. Dzieje się tak ponieważ z jednego serwera usługodawcy korzysta wiele firm i użytkowników. Minusem jest to, że musimy liczyć się z ograniczonymi zasobami, które mamy do dyspozycji.

Jakie cechy posiada dobry serwer?

W dzisiejszych czasach większość usług hostingowych oparta jest na szybkim połączeniu. Oprócz prędkości łącza powinniśmy zwrócić uwagę na ilość przestrzeni dyskowej (1 gb+), ilość dostarczanych zasobów w postaci RAM (256 mb+) oraz CPU (1 GHz+). Poza tym, aby strona internetowa była cały czas online, warto zdecydować się na dodatkowy monitoring zapewniający dostępność usług przez cały czas. Jeżeli nie chcemy współdzielić zasobów z innymi klientami, możemy wybrać droższy, jednak oferujący większą swobodę serwer wirtualny (VPS).

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *